איך לבחור בעל מקצוע נכון ומדויק עבורכם?

ברוכים הבאים למדריך של שיפוץ הבית בקלות, אשר יעזור לכם בצעדים פשוטים להבין חלק מהמונחים העיקריים לבחירת על מקצוע לקראת השיפוץ המתקרב שלכם:

ברוכים הבאים לחלק א':
איך לבחור בעל מקצוע נכון ומדויק עבורכם?

חובה עליכם לדעת כי בעלי מקצוע זה עם, עם מיוחד עם דרישות/הבנות/תובנות משל עצמם, ולפעמים הם דורשים או לא דורשים את היחס בהתאם, חובה עליכם להבין כי בעל מקצוע אשר יכבד אתכם יכבד גם את עצמו, נגזרת של כך תהיה שהוא יגיע בזמן, יסיים בזמן ויביא בשמחה המלצות של לקוחות קודמים , ללא זה אין סיבה להמשך הדיאלוג, אתם חייבים לבדוק את בעל המקצוע הרבה לפני על מנת שלא יהיו הפתעות בדרך.

 

מה גורם לאדם להיות מקצוען? תחשבו על זה, הוא מגיע בזמן הוא ממש מדייק ביום ובשעה, וודאו כי לאחר סקר שוק של 3-5 אנשי מקצוע אתם עושים ראיון עבודה, כן ראיון של ממש להבין מי האדם אשר תבלו עמו בחודשיים-שלושה הקרובים, שימו לב כי בעל המקצוע מביא עמו דוגמאות לעבודות נוספות שעשה השנה, שכן 3 מספרי טלפון של לקוחות שעבדו עמו והם ממליצים עליו, חשוב לשאול מה גודל העבודה בכול פרויקט, שתוכלו להיות בטוחים שיש לבעל המקצוע.

בעל מקצוע מצוין ידווח לכם לוחות זמנים עוד מעמד הפגישה וגם לאורך התהליך ויוכל לתת לכם סדר גודל של העבודה ותאריך מדויקים וזהו ההבדל בין חובבן למקצוען  כמובן  שאין לבטל את ההרגשה שיושבת נכון בבטן, אך תמיד חשוב לקבל הפנויות מלקוחות קודמים ולשאול שאלה ראשונה "מה היה לא בסדר?" ואז לאחר מכן מה כן היה טוב ורק בסוף מה היה מצוין, כך תוכלו באמת לדעת לפי אמות המידה האישיות שלכם מה נכון ומה לא נכון עבורכם.

במקרה של.. אני תמיד אומרת ישנם מקרים של חס וחלילה.. מה עושים עמך, הנגר חולה, הקבלן נסע לחו"ל.. ואנחנו עם חול בין האצבעות ודירה לא גמורה.. והטמפרטורה עולה בראש והיכן האספירין, אז בואו נהיה רואים לנולד.. ממש כוכב מאיר בשמי הדירה שלכם, כאשר אתם בוחרים בעל מקצוע, מעבר לעובדה שהוא מצוין במלאכתו, אנחנו בוחנים גם את רמת הזמינות שלו, רמת הזמינות גם של המפעל שלו, זאת אומרת שאם אתם האדריכל כרגע, יש עליכם לבצע "בדיקת זמינות" האם לדוגמה הנגר יכול להיות פנוי לפרויקט שלכם בחודש הקרוב? האם יש לו בלתמ"ים, חופשה, לידה הבן הבכור ומסיבות שכונה, שלא תבינו אותי לא נכון, לכולם יש אירועים והכול בברכה  טפו טפו, אבל השיפוץ והזמן וכסף שאתם מבזבזים הוא נמדד במאות שקלים פר יום אשר מצטבר לאלפי שקלים מבלי ששמתם לב.. אז לוחות זמנים אצלי זה כמו טבעת הנישואין - לא יורדת מהיד.

בתהליך העבודה, אני בתור אדריכל דואגת לשמור על קשר קרוב ואישי עם כל בעלי המקצוע, מתקשרת, דורשת לשלום האישה והילדים, מביאה לאתר תותים או שוקולדים ותמיד דואגת לדעת את טווך ההתקדמות, הקשר האישי עוזר לעבודה להתבצע בצורה נעימה וגם אם יש אי נעימות היא נפתרת מאד מהר עקב חברות נעימה. יש תמיד לשכור כי כול תחילת שבוע אני מרימה טלפון לבעלי המקצוע ודורשת לשלומם גם לידיעה על שלומם וגם באותה נשימה מה שלום הפרויקט, אם העבודה היא בתוך הדירה לשיפוץ, אני דואגת להגיע לאתר בניה ואם זה מחוץ, אני דואגת להגיע למפעל לבדיקה בשטח.

לסיכום:
בעל מקצוע הוא כמוני וכמוך הוא בן אדם, והתקשורת חייבת להיות ברמה חברית על מנת שהביצוע יהיה טוב, נעים ואפקטיבי, תמיד לחשוב כי אם הדברים נעשים ברוח טובה, ביצוע העבודה יכול להיות בין הטובים ביותר וכול הצדדים יהיו מרוצים.

שאלות מומלצות לבעל המקצוע לבחינת מדויקת בראיון העבודה

«     כמה שנים אתה עובד בענף שלך?

«     כמה שנים אתה עצמאי?

«     האם אוכל לקבל המלצות מ-5 לקוחות שונים שלך, פרויקטים קטנים וגדולים ?

«     האם תוכל להתפנות עבור הפרויקט שלי בעוד כ-X חודשים?

«     כמה זמן אתה מעריך שעבודה כפי שהעבודה שלי תיקח עבורך?

«     האם אתה יכול לעמוד בהגבל הזמן אשר אני רוצה, למשל עד 30 יום?

«     האם יש חופשות או פרקי זמן מתוכננים בזמן העבודה שלי?

«     האם תוכל להכין הצעת מחיר כולל חוזה עבודה עליו נוכל לחתום באופן רשמי?

«     אילו תנאים נוחים אתה נותן לי מבחינת תשלומים והנחות?

«     כמה פעמים אתה מבקר במהלך השיפוץ?

«     האם אתה מגביל את הביקורים לתיקונים לאחר תום השיפוץ?

«     האם אתה עובד בימי שישי?

«     באיזה אופן תוכל לעזור לי אם בסוף התהליך לא נסכים על דבר מה?

«     במידה ואתה לא מרגיש טוב, האם יש לך עובדים נוספים תחת פיקוח שלך?

«     האם אנו חותמים על חוזה? אם לו, מדוע?

«     האם יש לך תרבות של החזרים כספיים בעסק אם דרכינו נפרדות ?

אשמח לקבל סיכום של הפגישה ביננו באמצעות המייל

 

זכרו - המטרה היא לחדד שבעל המקצוע יהיה מותאם עבורכם ולכן המלצתי היא לבחון לפחות 3-5 בעלי מקצוע שונים מכל תחום, כך שתהיה לכם אפשרות להשוואה ושתלכו רק על בטוח.

ב-ה-צ-ל-ח-ה J

תגובות פייסבוק


קבלו את המדריך beforeלעיצוב הבית המושלם

בואו נשאר ידידים, חבל

קבלו את המדריך beforeלעיצוב הבית המושלם