המדריך לבחירת קרמיקה בעיצוב חדר אמבטיה

בחירת קרמיקה בחדר האמבטיה היא החלטה חשובה שכדאי לתת עליה את הדעת. מדובר באלמנט קבוע, שעל בסיסו נעצב את החדר המפנק.
ישנו מגוון עצום של סוגי קרמיקות, אך רק אחת שמתאימה במיוחד לכם.
מהם הפרמטרים עליהם כדאי לשים דגש בבחירת קרמיקה ואיך מחליטים?
קבלו את המדריך לבחירת קרמיקה >>

שמרו על שפה עיצובית אחידה

רצוי שתהיה שפה עיצובית אחידה בגוון או מרקם, ובוודאי בסגנון. יהא זה סגנון טוסקני, רומנטי או אמריקאי. השפה העיצובית שתבחרו, תבוא לידי ביטוי גם בצבע המגבות התלויות בחדר האמבטיה. בסופו של דבר, צריך שהכול ידבר באותה שפה. 

אולי זה נראה לכם יותר מדי קפדני, אבל מניסיוני וזאת לאחר עשרות פרויקטים שביצעתי, ככל שחדר האמבטיה ידבר באותה שפה עיצובית, ככל שניישם את רצונותינו באופן מדייק ומדויק יותר, נקפיד על שפה עיצובית אחידה וברורה, כך נרגיש טוב יותר בחדר האמבטיה שלנו ואולי נחסוך כסף על נסיעות לבתי מלון..

העיצוב של חדר האמבטיה צריך להיות שלם ונקי. אם נדע לשמור עליו, הוא יעניק לנו חוויה של ספא מפנק בבית מלון.
[בחנו את עצמכם – האם אתם טיפוס של אמבטיה או מקלחון? הפניה לכתבת צ’ק ליסט עיצוב אמבטיה] 

דוגמה לעיצוב חדר אמבטיה המתוכנן בשפה עיצובית אחידה

חדר האמבטיה מעוצב כולו בצבעים לבן ואפור. הרצפה אפורה, הקירות, האמבט והכיור לבנים. אביזרים כמו ברזים ומתלים למגבות, בצבע שחור ואילו המנורה ומסגרת המראה בצבע זהב.
כל חלל החדר, ששטחו 4 מ”ר מקבל אופי מיוחד בזכות מראה אחת שקורנת בגוון של זהב.

איך בוחרים קרמיקה לחדר אמבטיה?

חדר האמבטיה הוא בין החללים המורכבים יותר לעיצוב בבית. בעיצוב אמבטיה יש פוטנציאל לשבעת אלפים טעויות. עלינו להיזהר בכל פרט, כי שינוי אחרי הנחת ריצוף והחזרת הגלגל אחורנית אחרי הנחת קרמיקה, עולה הון תועפות [לקריאה נוספת על קרמיקה לחצו לכתבת עיצוב אמבטיה]

נשאף לתחושה של דיוק ושלמות בזמן התכנון לפני יישומו בפועל והנחת הקרמיקה במקומה.
על אריחי האמבטיה להיות בהלימה לחלל חדר האמבטיה. לא ייתכן שבחדר אמבטיה ששטחו 4 מטר מרובע יותקנו מרצפות שגודלן 1 מ”ר. יש לבחור קרמיקה שתדבר בשפה פרופורציונלית לעיצוב חדר האמבטיה. 

אני ממליצה מכל הלב להתייעץ עם העובדים בחנות הקרמיקה הסמוכה לביתכם. הביאו להם שרטוט או צילום של חדר האמבטיה. מדדו ורשמו על גבי הצילום אורך, רוחב וגובה.  

טיפים מנצחים בבחירת קרמיקה לחדר אמבטיה קטן:

גלו נדיבות בהתקנת הקרמיקה

במצב שבו חדר האמבטיה קטן מ 4 מ”ר,  אני ממליצה להיות נדיבים בשימוש בקרמיקה. אל תתקמצנו במקרה הזה! רצפו את הקיר עד התקרה ולא רק עד גובה הדלת, כדי ליצור מראה גבוה, דוגמניתי, ולא מראה נמוך ולא מחמיא. גודל פרופורציונלי של המרצפות וריצוף הקירות עד התקרה יוצרים מראה גבוה וארוך והאשליה האדריכלית היא שהחלל כולו גדול יותר. 

אצלי באמבטיה יש מול הסבונייה, דגי זהב מגומי. הדגים הם מוטיב שמתקשר לכך שאני אוהבת לאגור. אבל אני אגרנית מוּדעת [לקריאה על הטיפוס האגרן והקוד האישי לחצו כאן].
הדגיגים האלה נמצאים איתי זה עשרים שנה והם מתקשרים למוטיב המים. אני אוהבת לחייך ולכן דואגת לאלמנטים שישעשעו אותי. 

אל תשתוללו עם טקסטורות

השתמשו בגוונים אחידים ככל האפשר, טקסטורות מגוונות מדי מקטינות את החלל.
ככל שנדייק בעיצוב החלל ונקפיד על פרופורציות, סדר וניקיון אני יכולה להבטיח שחווית המשתמש שלכם תהיה טובה יותר. הכול עניין של … פרופורציות

חשוב כי הריצוף והחיפויים לא יהיו כפופים לטרנדים חולפים. הטרנדים הללו לאו דווקא מתאימים לכל אחד ולא לכל אמבטיה. ממליצה לכם להתייעץ עם מומחה לריצוף או עם מעצב, אני כמובן כאן לשירותכם.

לסיכום,

בהחלטה על בחירת קרמיקה לחדר האמבטיה, נתכנן קודם כל את סגנון העיצוב שאנחנו אוהבים ומתאים לנו ביותר.
על בסיס החלטת הסגנון נוסיף את כל שאר האלמנטים העיצוביים.
המלצתי החמה היא לבחור בקרמיקה המתאימה לכם ולסגנון האישי שלכם ולא כזאת הכפופה לטרנדים חולפים, שתעטוף את החדר.
דייקו את השפה העיצובית בעזרת אלמנטים נוספים התורמים לסדר וניקיון בחדר האינטימי והחשוב הזה, ליצירת אווירה נעימה ממש כמו בספא.

״רחל היא אדריכלית שמלמדת את אבני היסוד העסקיים של אדריכלים ומעצבים. ונפתח בפני עולם מופלא שלא ידעתי על קיומו. אומרים שאנשים יוצרים בדרך כלל מנהלים גרועים. יש בזה משהו. למדתי אדריכלות 5 שנים אבל אף אחד לא לימד אותי לנהל עסק. לעשות שיווק, למכור, להכין הצעות מחיר, להגדיר מה כן, ומה לא. להיות מקצוענית בניהול עסק. כדי לתת את השרות הכי מקצועי שיש. ״
אדריכלית רותי קידר
אדריכלית מומחית במיקסום חללים

רוצים עוד דברים?

לעוד פוסטים ומאמרים בבלוג

אל תעזוב ללא להיות חבר בקהילת מעצבים הצלחה