פתרונות אחסון בחדר אמבטיה קוראים אותנו לסדר (וניקיון)

על מנת לשמור על חדר אמבטיה מפנק שכייף לחזור אליו וליהנות מהדקות הכי טובות של היום, חשוב לדאוג לפתרונות אחסון יעילים ונוחים לחפצים הרבים שקיימים באמבטיה. לכל חפץ דרוש יחס שונה. ריכזתי עבורכם כמה רעיונות מנצחים לאחסון ושמירה על  הסדר >>

בעיצוב חדר האמבטיה ישנן שתי פונקציות חשובות; האחת עוסקת בפריטים המעשיים, הפונקציונליים בהם אנחנו משתמשים באופן יומיומי והשנייה, אמונה על האסתטיקה. 

ללא הקפדה על אסתטיקה לא נקבל את אפקט הספא המפנק המשדרג אמבטיה פשוטה ולבנה לספא שמעביר אותנו פעם פעמיים ביום לעולם של נופש ופינוק.

מהו האבזור הדרוש לי בחדר האמבטיה?
לפני שנתחיל בעיצוב חדר האמבטיה ישנן שתי החלטות עיקריות שאנחנו צריכים לקחת:
סגנון חדר אמבטיה
מהו הסגנון האהוב עליכם ביותר? קלאסי, מודרני, כפרי? אולי טרופי? מה הם הצבעים שישולבו בחדר וכן טקסטורות?
[לקריאה על בחירת קרמיקה לחדר האמבטיה לחצו כאן]

השלמת אביזרי האמבטיה

אביזרים אלה זקוקים לפתרונות אחסון החשובים מאוד לשמירה על הסדר והאסתטיקה, ליצירת מקום נעים ומפנק שעושה חשק לחזור אליו. קיצור הדרך לחדר אמבטיה מפנק עוברת דרך סידור פונקציונלי וחכם של כל האלמנטים שאנחנו משתמשים במשך היום. לפני שאתם ניגשים להזמין עיצוב, ואפילו לפני שאתם משוטטים באינטרנט כדי לקבל השראה וצרו לכם רשימות מסודרות: 

רשימה של חפצים השייכים לאמבטיה
מגבות (מגבות גוף, פנים וידיים), סבוניה שדורשת החלפה לעתים קרובות, מברשות השיניים. פריטים קטנים אלו קיימים בכל חדר אמבטיה והם אלה שיגרמו לאזור זה להיראות מעוצב ומטופח.

רשימה של אביזרי האמבטיה המותקנים בחדר
אחסון לחומרי ניקיון, מידוף, אמבטיה, מקלחון, תאורה, מידוף פנימי לאבזור, ידית מזלף למקלחת, ראש גשם למקלחת, ארונית מקלחת, מאחזי יד, מתלים למגבות מכל הסוגים.
[לקריאה על בחירת כיור אמבטיה וסוגי אסלות לחצו כאן – מעבר לצ’ק ליסט עיצוב אמבטיה].

אפשר ללכת צעד אחד קדימה ולכנס אותם לחלל גדול אחד, ואז האלמנטים הרטובים נמצאים בחלל אחד. סידור כזה יכול להיות אבן דרך של נוחות. הרי כולנו מתפשטים באמבטיה, ואז אנחנו יכולים לשים מיד את הבגדים במאגר כביסה חבוי, ומשם ישר למכונה ולמייבש. ללא תחנות מעבר.

התקינו ארונות אמבטיה חבויים

רצוי מובנים בתוך הקיר, אשר מסתירים בתוכם את האלמנטים המשלימים. מלאי של מגבות פנים, מגבות גוף, ניירות טואלט. דאגו כי תמיד תהיה מגבת אחת יבשה חבויה בארונית, נוספת על המגבת הנמצאת בשימוש.
אנשים שאוהבים להחליף מגבת בכל יום, זקוקים למקום אחסון למגבות. 

חברתי הקרובה למשל, אוהבת מאוד להחליף לק לעתים קרובות. היא מורחת לק בחדר האמבטיה. לשם כך היא זקוקה שם למדף עבור נבחרת הלקים שלה. אצלי יש משחות שיניים. אני מאוד אוהבת לצחצח שיניים! מומלץ כי הארונית החבויה תהיה קרובה לארונית הגלויה.

מה הקשר בין אדריכלות לבין ניקיון וסדר? אי סדר בחדר האמבטיה מסווה את העיצוב המושקע ביותר ומפחית מהשפעתו הטובה של עיצוב על המשתמש. דיוק בשימוש באמצעי אחסון מונע את אי הסדר ומשמר חוויה נעימה.

הוסיפו 2-3 מדפים לתכשירי טיפוח

הקפידו על יחס של 80% פונקציונליות מול 20% פינוק. התקינו מדפים שעליהם תוכלו להניח אמצעי בישום ואביזרים אחרים. זה נעים לעין ומוסיף לחוויה הנעימה של החלל הפונקציונלי הזה. 

אצלי באמבטיה יש מול הסבונייה, דגי זהב מגומי. הדגים הם מוטיב שמתקשר לכך שאני אוהבת לאגור. אבל אני אגרנית מוּדעת [לקריאה על הטיפוס האגרן והקוד האישי לחצו כאן].
הדגיגים האלה נמצאים איתי זה עשרים שנה והם מתקשרים למוטיב המים. אני אוהבת לחייך ולכן דואגת לאלמנטים שישעשעו אותי. 

מקומות אחסון לחומרי ניקוי ואביזרים נוספים

בבית מלון לא נראה מגב וסמרטוט נשענים בחופשיות על הקיר, גם לא בקבוק אקונומיקה נודף ריח עז זרוק על רצפה מלוכלכת. ננסה להגיע למראה הזה גם בבית. לשם כך, אנחנו זקוקים לפתרונות אחסון יעילים ונאים. 

גם כאן, השורה תחתונה היא הבנה עמוקה של התכנון הנכון ביותר עבורכם, תכנון שכולל את הפונקציות השונות ומאגד אותן בתוך סיפור ייחודי שהוא רק שלכם. זוהי אדריכלות במיטבה: היא מספרת סיפור המשקף את המציאות האישית ואין סיפור אחר דומה לו, כי סיפור חיינו אינו דומה לסיפורו של אף אדם אחר.

דוגמאות לעיצוב חדר אמבטיה בסגנון אישי

עיצוב חדר אמבטיה רומנטי

אחד הלקוחות שלי רצה אמבטיה רומנטית שיהיה בה מקום להרבה נרות. תכְננו מדף פשוט שעליו יש מקום לעשרה נרות בריחות שונים. לכבוד סיום הפרויקט בביתו אני מתעתדת להביא לו ולאשתו מארז נרות שצבעיהם יתאימו לעיצוב. 

אמבטיה כמקום להתארגנות בוקר או לפני יציאה מהבית

אישה שאוהבת להתאפר בחדר האמבטיה זקוקה למגירה מובנית שקיימות בה הרבה נישות או קופסאות אחסון, כדי שהאיפור לא יהיה מונח על הכיור או על המשטח של הכיור, ולא יתערבבו סומק עם מסקרה במגירה שאינה מחולקת לנישות. כך תוכל להחזיר כל דבר לנישה שלו במגירת האיפור ובערב יחכו לה באותה מגירה חומרים להסרת האיפור. כך מתפתח הרגל בריא של החזרת חפצים למקומם וחדר האמבטיה נשמר מסודר ונעים לשימוש. בכל ערב ובכל בוקר, ניתן למצוא בקלי קלות מה שמחפשים בלי להתרגז ולבזבז זמן. 

לסיכום,

טרם תחילת שיפוץ חדר אמבטיה או תכנונו בדירה חדשה, עלינו קודם כל להבין מהו האבזור הדרוש לנו.
לשם כך נערוך רשימה מסודרת.
לאחר מכן נתכנן את פתרונות האחסון הדרושים לנו בהתאם לקוד האישי
[קריאה על הקוד האישי] ולצרכים האישיים שלנו ביום יום.
התקינו מידוף מתאים לאביזרים בהם השימוש תדיר ורצוף, מקומות אחסון ייעודיים לחומרי ניקיון ואביזרי ניקוי, המוסתרים מן העין לשמירת הסדר והאסתטיקה של החדר הכי מפנק בבית.

״רחל היא אדריכלית שמלמדת את אבני היסוד העסקיים של אדריכלים ומעצבים. ונפתח בפני עולם מופלא שלא ידעתי על קיומו. אומרים שאנשים יוצרים בדרך כלל מנהלים גרועים. יש בזה משהו. למדתי אדריכלות 5 שנים אבל אף אחד לא לימד אותי לנהל עסק. לעשות שיווק, למכור, להכין הצעות מחיר, להגדיר מה כן, ומה לא. להיות מקצוענית בניהול עסק. כדי לתת את השרות הכי מקצועי שיש. ״
אדריכלית רותי קידר
אדריכלית מומחית במיקסום חללים

רוצים עוד דברים?

לעוד פוסטים ומאמרים בבלוג

אל תעזוב ללא להיות חבר בקהילת מעצבים הצלחה