עשרה טיפים לכתיבה שיווקית בנכסים דיגיטליים

כותבת הבלוג
רחל_ורשבסקי_ליווי_עסקי
אדריכלית רחל ורשבסקי
אדריכלית מלווה עסקית עסקית מעצבים ואדריכלים

העידן הדיגיטלי העביר כמעט את כל תחום השיווק והמכירה למסכים. הלקוח מסתכל על האתר שלנו ובודק אותנו על פי הנראות שלו ואופן הכתיבה. איך בא לידי ביטוי תהליך מכירה בנכסים דיגיטליים? מהם הדגשים החשובים שיקלו על הלקוח להבין מה השירות שלכם ולמה כדאי לו לבחור דווקא בכם, דרך המסך. כמה טיפים חשובים לכתיבה שיווקית באתר, דפי הנחיתה ,  והפרסום שלכם, אל דאגה סיכום  צ׳ק ליסט בסוף המאמר 🙂

מכירה בעולם החדש וגיבוש דעתו של הלקוח עלינו כבעלי עסקים, נעשית גם דרך הנכסים הדיגיטליים שאנחנו מציגים. הלקוח הפוטנציאלי נכנס לאתר, לדף העסקי בפייסבוק, לדף הנחיתה או מקבל את הניוזלטר שאנחנו שולחים לו ומסתכל על אופן הכתיבה, התמונות שבחרנו ועל המסר שאנחנו מעבירים בשפה העיצובית. הלקוח שלנו רואה עשרות מודעות, פוסטים ודפי מכירה במשך יום אחד בפיד שלו. אנחנו צריכים להשקיע מחשבה בדרך העיצוב והכתיבה של השירותים שלנו, זאת כדי להאריך את זמן השהות של הלקוח במודעה שלנו . כדי לגרום לו לצאת עם הבנה לגבי אופי השירות והמחירים, כדאי שנשמור על כמה דגשים חשובים.

10 טיפים לכתיבה ועיצוב גרפי בנכסים דיגיטליים: שמרו על פשטות

לקוח שנכנס אליכם לאתר בפעם הראשונה או קורא את דף הנחיתה שלכם, צריך להבין מי אתם ומה אתם מציעים לו, בדרך פשוטה וברורה. כתבו את שמכם ואת הטייטל המקצועי שלכם, השתמשו באייקונים ברורים ליד פירוט המוצרים, כדי להנגיש בצורה ברורה את השירותים שניתנים במסגרת העסקה. 

פירוט שירותים ברור ומחולק לנקודות

אנחנו יודעים באיזה תחום אנחנו נמצאים, המחירים בשוק האדריכלות ועיצוב פנים גבוהים כיוון שמושקעת בכל פרויקט המון עשייה ואנרגיה, מדובר על תהליכים ארוכי טווח שמעניקים ללקוח ערך אמיתי ולאורך זמן. אנחנו יודעים ומודעים לזה ומרגישים את זה בעבודה היומיומית, אך הלקוח הפוטנציאלי לא מודע לכל זה.
בשלב החיפוש וההתרשמות הוא לא מודע לרמת ההשקעה ולרמת הערך שישאר איתו לאורך זמן, במיוחד כשהפרויקט כבר מאחוריו. לכן, אנחנו צריכים להעביר אליו את פירוט השירותים בדרך ברורה שמשקפת את היקף העבודה. זכרו להוסיף גם את הפעולות והעשייה שנראות לכם מובנות מאליהן.

רוצה לגרום לעסק שלך להצליח בענק?!
כנסו לתכנית ליווי און ליין להצלחה עסקית

איך מגייסים לקוחות חדשים,
איך סוגרים כל עסקה,
מה זה הצעות מחיר שמוכרות, ועוד.
אל תפספסו, הרשמו !

פרסום שיווקי, מסרים ברורים וסאבטקסט

שיווק תמיד היה אמנות של העברת מסרים. גם באופן ברור וגם בסאבטקסט שעובר ללקוח. כשמדברים על סאבטקסט מתכוונים דווקא למה שלא נכתב או נאמר, אלא למה שהקורא או הגולש קולט בין השורות.
היום, בעידן הדיגיטלי מסרי שיווק נמצאים סביבנו בכל מקום והאפשרויות הויזואליות שלנו רבות. כך שמצד אחד, חשוב מאוד לכתוב את הדברים בצורה מובנת ובהירה אך המסרים שאנחנו רוצים להעביר מבלי להגיד אותם באופן מפורש יעברו ללקוח בצורה יצירתית.
למשל, שיבוץ תמונה שלי עם לקוח לצד פירוט המחיר יעזור ללקוח הפוטנציאלי לראות את עצמו באותה סיטואציה. אנחנו בעצם יוצרים לו תמונה אפשרית, כדי לקרב אותו למימוש העסקה.

בחרו מוטיב חוזר לגרפיקה של העיצובים שלכם

זוכרים את יצירות הספרות שלמדנו בבית ספר? זוכרים את האלמנט ‘מוטיב חוזר’? זהו בעצם רעיון אחד שעובר לאורך היצירה – במקרה הזה, דף הנחיתה שלכם או כל מוצר פרסומי אחר שמעביר את המסר. הרעיון הוא להשתמש באותם אלמנטים בתצורות שונות בפרסום שלכם. לדוגמה –אם הלוגו שלכם כולל אננס למשל, שלבו בפליירים שלכם ובמודעות המעוצבות צורה גרפית דומה, שתעביר את המסר מבחינה עיצובית. אלו יכולות להיות אלו צורות גאומטריות דומות או פונט הלוגו שמופיע במקומות מסוימים. שיווק הוא עניין של חזרתיות והתמדה. הלקוח, שרואה אתכם ואת האלמנטים שמייצגים אתכם יידע לזהות אתכם בהמשך אם תמשיכו לשבץ בפרסומים אלמנטים שיש בהם מוטיב חוזר. זה נכנס תודעתית והמותג שלכם משתרש במחשבתו של הלקוח הפוטנציאלי.  

הקפסולה_להצלחה_עסקית_רחל_ורשבסקי

חיבור סלוגן עסקי

אמנות הסטוריטלינג שנכנסה חזק מאוד לשיווק של היום, מספרת סיפור ללקוח. אתם לא חייבים להיות כותבים מומחים כדי לחבר לעצמכם סלוגן מעניין שיתכתב עם העשייה. אם למשל מדובר על מעצבת טקסטיל, סלוגן ‘לתפור את העיצוב בשבילך’, יתחבר למה שהיא עושה ולאג’נדה שלה. שימו לב שהשירות מופיע בסלוגן עצמו. ככה אנחנו יכולים להעביר מסר קצר וקליט, שבאמצעותו הלקוח יכול לדמיין לעצמו את העבודה בתיאור ציורי. אנחנו מוכרים חוויה, מוכרים אנרגיה וחשוב להעביר אותה הלאה ללקוח בכמה וכמה דרכים בפרסום שלנו. 

שמרו על מכירה רכה

השיווק של המאה ה- 21 לא דוחף מוצרים. הוא מעביר ערך ללקוח, הוא יוצר הכרות, הזדהות וקריצה. אנחנו כבעלי עסקים של העולם החדש, לוקחים בחשבון כי הלקוח שלנו עובר מסע. מסע לקוח בדרך לרכישה [לכתבת מסע לקוח]. לכן, כתבו את הטקסטים שלכם בנחת והזמינו את הלקוח לשירות שלכם בצורה נעימה ואמינה בפרסומים סבלניים לאורך זמן. המנעו מלהוסיף לפרסומים שלכם יותר מידי סימני שאלה או סימני קריאה, אימוג’ים בכמות מוגזמת. שמרו על נחת רוח וניקיון ויזואלי. 

הפכו את תחום האדריכלות לנושא קליל

הביאו את הסיפור שלכם, את החוויה שלכם והמחשבה על תחום האדריכלות ועיצוב פנים. מה הביא אתכם באופן ספציפי לבחור בתחום הזה כמקצוע? חברו אותו לחיים שלכם ולחוויות האישיות. מצאו הקשרים מעניינים שאינם בהכרח קשורים לעולם המקצועי, אך זווית הראייה שלכם תראה לעוקבים שדרך העיניים שלכם, הכל קשור. המסר שעובר הוא כי אתם חיים את המקצוע ואת התחום. הפרסומים האלו יקלילו את תחום האדריכלות, שרבים נוטים לראות אותו כתחום כבד שמייצג בניינים גדולים, ארכיטקטורה גבוהה ושרטוטים. הכל נכון, אבל זה תחום שיכול להצטייר אחרת בעיניי הלקוח אחרת אם רק תראו לו את הזווית שלכם. הכניסו קלילות לפרסום האדריכלי שלכם ומצאו את הדרך לחבר את הלקוח ברמה הרגשית היומיומית, גם אם בניינים ארכיטקטוניים הם לא בדיוק התחביב שלו. 

פרסום מחירים בדפי מכירה

כתבו את המחיר שלכם באופן ברור ולא מתנצל. אין סיבה להסתיר, אין סיבה לא לגלות כמה אתם גובים עבור השירות שלכם, ואני אומרת באותה נשימה, היום בריבוי הערוצים, הסבירו במילים שהמוצר איכותי וכן מצריך כמה שעות עבודה, אם המוצר כמה אלפים, ממליצה בחום, להסביר כי השירות מותנה עם מחיר בשיחת תיאום והתאמה נכונה בין השירות ללקוח, לא לכולם זה מתאים.

הלקוח יקבל תמונה מלאה בזמן שהוא משקיע בפרסום שלכם (שאינו מובן מאליו כלל בימינו), ויבחר האם להמשיך הלאה. 

הגדרת גבולות גזרה ברורים

כתבו בדפי המכירה כמה זמן נמשכת הפגישה, באיזה דרכים אפשר להעביר תשלום, מתי אפשר לדבר איתכם ובאיזה דרך, מה הלקוח מקבל בשירות ועוד פרטים שחשוב לכם שהלקוח יידע לפני שהוא יוצר אתכם קשר. נסחו את הגבולות בצורה נעימה וחיובית, הקפידו לא להצטייר נוקשים מידי אלא אסרטיביים. נוקשות עשויה להרחיק את הלקוחות. 

עמדו בסיכומים שלכם מול הלקוח

הבטחתם משהו בדפי המכירה? עמדו בו בלי פשרות. אם הבטחתם לחזור ללקוח תוך 24 שעות מרגע שליחת הפנייה, אתם חייבים לעמוד בהבטחה שלכם מולו. כל קשר עם לקוח מתחיל באופן טבעי בבחינה של הלקוח את מידת המקצועיות שלכם. אם לא תכבדו את הכללים של עצמכם, מה זה מעיד עליכם כאנשי מקצוע? גם אם לא הבטחתם זמנים בדפי המכירה, הקפידו על אקט מיידי וחזרה ללקוח תוך 24 שעות מרגע הפניה שלו אליכם. 

לאחר שיחת הטלפון, קבעתם פגישה? שלחו זימון מיד. הבטחתם הצעת מחיר? תעמדו בזמנים שייעדתם לעצמכם לזמן עבודה. שיחות מכירה מול לקוחות מקיימים בסטינג שתוכלו להיות מרוכזים בו. סביבת העבודה שלי בשיחות מכירה, תמיד תהיה מאוד מאורגנת כדי לשמור על חדות, מקצועיות וקשב גבוה ללקוח. אל תערכו שיחות מכירה או מענה ללקוחות תוך כדי מטלות אחרות שאתם עושים, לא בדרך לסופר או לקניון. אתם צריכים להיות פנויים כדי לכתוב את שנאמר בשיחה, להעניק תשומת לב ללקוח, לזהות איזה מהטיפוסים הוא [הפנייה לכתבת מודל DISC על סגנונות תקשורת] ולהיות מרוכזים כדי לעקוב ולקיים את הסיכומים המקצועיים שתאמתם.

Play Video about צילום מחזור ספטמבר2019_צילום סיום_2

חיזוק כל מכירה ושיווק באמצעות עדויות לקוח

עדות יוצרת  ודאיות מאד ברורה שמייצרת המון ביטחון אצל הלקוח, מספיקה עדות אחת או 2 בכדי לסגור עבורכם את הלקוח הבא, חזקו את הדוגמא הזו באמצעות הוידאו כאן ועוד עשרות המלצות של לקוחות שלי  בכדי לקבל השראה לחצו כאן בקישור בכדי לקבל קצת יותר השראה לאיך להעניק ללקוח הבא שלכם קצת יותר ודאיות בסגירת העסקה, ואל תשכחו לעדכן אותנו ברשתות החברתיות או אצלנו בדף צור קשר כאן בקישור

צ׳ק ליסט לעולם הדיגיטלי { זגור ושמור}

לסיכום

היום, בעידן הדיגיטלי של העולם החדש לקוחות פוגשים אתכם לראשונה על המסך. הם מתרשמים מהשפה העיצובית שלכם, מדרך העברת המסרים ומהאנרגיה שעוברת מהם. לכן, אל תקלו ראש בפרסומים אלו שמהווים סינון ורושם ראשוני עבור הלקוח. הקפידו על העברת מסרים ברורים מצד אחד וממסרי שיווק שנמצאים בין השורות מצד שני. שלבו יצירתיות בפרסומים שלכם ופנו אל הלקוח בנחת, במכירה רכה שמודעת למסע הלקוח שהוא צריך לעבור. הפרסום הוא גם המקום להעביר את גבולות הגזרה שלכם בצורה נעימה. זה לגיטימי שלבעל מקצוע יש הגבלות. עמדו בסיכומים שלכם מול הלקוח והבטחות, הרושם הראשוני הטוב יגרום ללקוח להתקשר אליכם אך השירות, ישאיר אותו לאורך זמן.  

רוצה לגרום לעסק שלך להצליח בענק?!
כנסו לתכנית ליווי און ליין להצלחה עסקית

איך מגייסים לקוחות חדשים,
איך סוגרים כל עסקה,
מה זה הצעות מחיר שמוכרות, ועוד.
אל תפספסו, הרשמו !

״רחל היא אדריכלית שמלמדת את אבני היסוד העסקיים של אדריכלים ומעצבים. ונפתח בפני עולם מופלא שלא ידעתי על קיומו. אומרים שאנשים יוצרים בדרך כלל מנהלים גרועים. יש בזה משהו. למדתי אדריכלות 5 שנים אבל אף אחד לא לימד אותי לנהל עסק. לעשות שיווק, למכור, להכין הצעות מחיר, להגדיר מה כן, ומה לא. להיות מקצוענית בניהול עסק. כדי לתת את השרות הכי מקצועי שיש. ״
אדריכלית רותי קידר
אדריכלית מומחית במיקסום חללים

לעוד פוסטים ומאמרים בבלוג